Czekaj, aż osiągniesz swój cel

Posted on

Uparcie dążąc do celu

Mr Addicted. Miss Independent. Tom 2 ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl to druga część serii Miss Independent od Joanny Balickiej. W tej odsłonie poznamy dalsze losy Sophie i Brysona, które przez lata uległy znacznym komplikacjom. Okazuje się, że w wyniku wypadku kobieta cierpi na amnezję, a jej dawny ukochany nie potrafi znaleźć jej w nowej rzeczywistości. To nie znaczy, że nawet na chwilę się poddaje, co to, to nie. Bryson doskonale wie, że musi odzyskać Sophie za wszelką cenę. przede wszystkim musi pokazać jej, jak bardzo się zmienił przez lata. Po drugie nie jest już tak zazdrosny jak kiedyś, zaczął nad sobą panować. Do czasu aż zobaczy, jak obecnie żyje jego wybranka.

Pani Cole jest obecnie szacowną żoną niejakiego Lucasa, z którym ma dziecko. Skończyła dziennikarstwo i cały czas zmaga się ze skutkami wypadku. jej nowy partner doskonale wie, że nie dorasta do pięt jej wcześniejszej miłości, dlatego brnie w kłamstwa, coraz bardziej wyszukane, by bohaterka niczego sobie nie przypomniała. Idzie mu całkiem nieźle, do tego stopnia, że Sophie zmienia się nawet z wygadanej i nieco pyskatej na uroczą i uległą. Jedno spotkanie, przypadkowe sprawi, że wszystko będzie musiała przemyśleć i przewartościować raz jeszcze. A ma wiele do rozgryzienia.

Nawet o wiatr, nawet o deszcz

Bryson nie będzie ukrywał, że jego zazdrość była chorobliwa. Chciał mieć Sophie tylko dla siebie. Dopiero strata ukochanej uświadomiła mu, jak bardzo jej potrzebuje, nie potrafi bez niej żyć i, co ważne, nie może jej zatrzymać przy sobie na siłę. Między dwójką romans będzie się rodził niejako od nowa, z tą różnicą, że mężczyzna będzie miał szansę w tej odsłonie pozbyć się wszystkich błędów, których dokonał wcześniej. Zrozumie, że nie musi stawać na głowie, ani tym bardziej grać kogoś, kim nie jest. Przecież jest łatwiejszy sposób, by pokazać Sophie dlaczego są sobie przeznaczeni.

Autorka w tej odsłonie poświęci dużo miejsca uczuciom, ale przede wszystkim skupi się na aspekcie fizycznym ich związku. Romans, dodatkowo podsycany pikanterią będzie opisany w najdrobniejszych szczegółach. Na uwagę zasługuje to, że pozwoliła swoim bohaterom się zmienić, w stosunku do sytuacji. Pozwala im się zastanowić, wyciągnąć wnioski, ale przede wszystkim pokazuje, że nie ma nic ważniejszego i silniejszego niż pożądanie. Zakończenie nie będzie oczywiste, ale z pewnością prowadzi do kolejnej odsłony przygód Brysona i Sophie, które mogą okazać się jeszcze bardziej zagmatwane niż do tej pory.